Welcome Guest
Art for Service - Lunchtime (All Years)
Tuesday / 01:00 pm - 01:45 pm / Years 6-12
$0
Biology Support - Lunchtime (Years 11-12)
Vanessa Reddy
Monday / 01:00 pm - 01:45 pm / Years 11-12
Creative Writing - After School (Years 7 - 12)
Wednesday / 03:30 pm - 04:30 pm / Years 7-12
Drama Club - After School (All Years)
Thea O'Keeffe
Thursday / 03:15 pm - 04:15 pm / Years 6-12
Engineering Makerspace - Before School (All Years)
Sam Davy
Wednesday / 07:45 am - 08:30 am / Years 6-12
Engineering Studies - Before School (Years 11 - 12)
Friday / 07:45 am - 08:30 am / Years 11-12
English and Literature Extra Help - Before School (Upper School) in LIBRARY
Steve Smith
Tuesday / 07:45 am - 08:30 am / Years 11-12
French Clinic | Grammar etc - Lunchtime (Years 11-12)
BĂ©atrice Archambaud
Tuesday / 01:00 pm - 01:45 pm / Years 11-12
French Language Club | Beginners/consolidation - Lunchtime
Caroline Pindur
Friday / 01:15 pm - 01:40 pm / Years 6-12
Gaming Club - Lunchtime (All Years)
Diane Parker
Tuesday,Wednesday,Thursday / 01:00 pm - 01:30 pm / Years 6-12
Geography - Lunchtime By Appointment Only (Years 11-12)
Martina Francis
Friday / 01:00 pm - 01:45 pm / Years 11-12
History - Lunchtime (Year 12)
Dave Bannister
Thursday / 01:00 pm - 01:45 pm / Years 12
History tutorials - Before school (Year 12)
Tuesday / 07:45 am - 08:30 am / Years 12
Homework Club - After School (All Years)
Tuesday,Wednesday,Thursday / 03:30 pm - 04:30 pm / Years 6-12
Human Biology - Lunchtime (Years 11-12)
Tuesday,Thursday / 01:00 pm - 01:45 pm / Years 11-12
Humanities - Lunchtime (Years 6-10)
Davidson Lloyd
Tuesday / 01:00 pm - 01:45 pm / Years 6-10
Indonesian Language - Lunchtime (Years 7-10)
Chloe Biggerstaff
Thursday / 01:00 pm - 01:45 pm / Years 7-10
Knitting and Crochet Club - Lunchtime
Rebecca Ewing-Sykes
Mathematics Support Club - After School (All Years)
Thursday / 03:30 pm - 04:30 pm / Years 7-12
Mathematics Support Club - Before School (All Years)
Monday / 07:30 am - 08:30 am / Years 7-12
Mathematics Support Club - Lunchtime (All Years)
Lyndsey Moffitt
Wednesday / 01:00 pm - 01:40 pm / Years 7-12
Media - By Appointment Only After School (Upper School)
Heather Owen
Thursday / 03:30 pm - 04:30 pm / Years 10-12
Photography - By Appointment Only After School (All Years)
Daniel Hortense
Thursday / 03:30 pm - 04:30 pm / Years 6-12
Physics | Chemistry Support - Lunchtime (Upper School)
Deven Reddy
Wednesday,Friday / 01:00 pm - 01:45 pm / Years 10-12
Robotics Club - Lunchtime (Years 6-10)
Tuesday,Thursday / 01:00 pm - 01:45 pm / Years 6-10
Rummikub Club - Lunchtime (All Years)
Fabienne Clicteur
Monday / 01:00 pm - 01:45 pm / Years 6-12
Science Support (Years 7-10)
Christopher Scott
Monday / 01:05 pm - 01:40 pm / Years 7-10
Wellbeing Club - Lunchtime (All Years)
Yael Agron
Wednesday / 01:00 pm - 01:45 pm / Years 6-12
Cart